Plazma Pen nedir sorusu özellikle kadınlar tarafından oldukça araştırılmaktadır. Tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de teknolojik anlamda birçok yenilik bulunmaktadır. Zamanla insanların ihtiyaçlarında farklılaşma meydana gelmiştir. Bu anlamda da tabi ki üretim ve tüketim de birçok farklılaşmaya gidilmektedir. 

Özellikle kadınlar tarafından cilt bakımı ve güzellik ile alakalı olan tüm konular oldukça dikkat çekmektedir. Bu anlamda da yeni gelişmeler ile birlikte cilt bakımı ve güzellik alanında çok etkili yöntemler ortaya çıkmıştır. 

Plazma Pen bir cilt yenileme sitemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kişilerin iş yaşamı ve özel yaşamlarından kaynaklı olarak strese girebilmektedir. Bu anlamda da ciltte kırışıklıklar ve deformasyonlar oluşmaktadır. Bunun önüne geçmek için Plazma Pen tedavisini uygulayabilirisiniz. 

Plazma Pen Nasıl Uygulanır? 

Plazma Pen öncesi özellikle yüz bölgesinde ağrı oluşabileceği için anestetik krem ile yüz uyuşturulur. Daha sonrasında kurulu olan bölgeler tespit edilerek işaretleme yapılacaktır. Genellikle bu bölgeler göz çevresi olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha sonra plazma kalem ile belirlenen bölgelere atışlar yapılmaktadır. 

İşlem yapılacak olan bölge o bölgenin durumuna göre seanslarda değişiklik yapılmaktadır. Mesela bazı kişiler 4 seans bazı kişiler 8 seans olarak bu tedaviyi uygulatabilir. 

Plazma Pen Hangi Tedavilerde Kullanılır? 

Plazma Pen hangi tedavilerde kullanılır? Plazma Pen tedavisi özellikle müşteri memnuniyetinin üst safhada olduğu tedavi yöntemleri arasındadır. Özellikle cilt bakımı ile alakalı olarak kullanılmaktadır. Ama hangi durumlarda net olarak kullanabileceğini sizin için bir araya getirdik: 

  • Lifting: Bu kelimeyi bilmeyenler için özellikle lifting göz kapağını kaldırmak için kullanılmaktadır. Bu anlamda da oldukça tercih edilen hem etkili hem de uygun yöntemlerden bir tanesidir. 
  • Cilt lekelerinden kurtulmak: Cilt lekelerini azaltmak için de oldukça kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. 
  • Cildi canlandırmak: Cildin daha genç ve parlak görünmesini sağlamaktadır. 
  • Kırışıklıkları yok etmek: Oluşan kırışıklıkların azalması için kullanılmasının dışında aynı zamanda oluşabilecek cilt kırışıklarının önüne geçmektedir. 
  • Cilt sıkılaştırma yenileme ve germe işlemleri için kullanılmaktadır. 
  • Cilt tonu dengelemek için de oldukça tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. 
  • Gıdı toplama 
  • El gençleşmesi için kullanılmaktadır. 
  • Özellikle doğum sonrasında kişinin yaşamış olduğu çatlaklar için kullanılmaktadır. 

Plazma Pen Seansları Ne Kadar? Plazma Pen Seansları Kaç Dakika? 

Plazma Pen seansları kaç seanstan oluşacağı kaç dakika olacağı genellikle kişilere göre farklılık göstermektedir. Bu noktada bölge de oldukça önemlidir. Örnek olarak verecek olursak karın çatlağı için ortalama olarak 6-7 seansa ihtiyacınız olacaktır. Aynı zamanda bu seanslar ortalama 20 dakika sürecektir. Plazma Pen seansları ortalama 15- 20 dakika sürmektedir. 

Plazma Pen özellikle televizyon ve sosyal medyada konuşulmaya başlaması ile birlikte de oldukça talep görmeye başlamaktadır.