Meeting settings ne demek? Sorusu özellikle internet üzerinden yapılacak olan bir toplantı söz konusu olduğu zaman en çok karşı karşıya geldiğimiz konular arasında yer alan bir sorudur. Meeting settings ne anlama gelir konusunu en basit haliyle kısaca açıklamak gerekirse internet üzerinde herhangi bir programdan düzenlenecek olan bir toplantıyı ayarlayan kişidir

diyebiliriz. Özellikle son zamanlarda pandemi sürecinde yaşamış olduğumuz eve kapanma durumu içerisinde o günlerde mecburi bir şekilde bir araya gelemeyen kişiler, gerek dersleri gerek sosyal toplantıları gerekse iş ile ilgili toplantıları internet üzerinden yapmak durumunda kalmıştı. Aynı zamanda bu tür toplantı şekli farklı şehirlerde olup da bir araya gelmesi çok zor olan kişiler için de son derece kolaylık sağlayan bir toplantı şekli olduğu için pek çok kişi ve kurum için son derece büyük ölçüde bir tercih olmaktadır.

Genel olarak ZOOM üzerinden gerçekleşen bu toplantıların da belli bir ayarlama gerekleri vardır. Bu gerekleri yerine getiren, toplantıyı oluşturacak olan kişiler meeting setting yamış yani tolantıyı meeting set etmiş olur. Metting set etmek aslına bakacak olursak bir eylemdir. 

Zoom App Setting Ne Demek? 

Zoom app setting ne demek? Sorusu da meeting setting konusu ile ilgili olarak en çok karşı karlıya gelmiş olduğumuz sorular arasında yer alır. Bunun da sebebi bu tip internet üzerinden yapılan toplantılar için en çok tercih edilen internet toplantı uygulaması ZOOM’dur. Bu nedenle de Zoom app setting ne demek? Sorusu çok sık karşımıza çıkmaktadır. Zoom app setting de Zoom programı ile yapılacak olan bir toplantının ayarlarını düzenlemek anlamına gelir. 

Video Setting For Zoom Nedir Ne İşe Yarar?  

Video setting for zoom nedir ne işe yarar da Zoom ile yapılacak olan herhangi bir etkinlik için merak edilen bir konu olacaktır. Video setting Zoom, Zoom üzerinden videoların kalitesinin yükseltilmesi ve en iyi kalitede bir görünümle izlenmesi için bir takım ayarlamalar ve düzenlemeler yapmaktır. Bu sayede çok daha kaliteli bir sunum ya da etkinlik gerçekleştirmek mümkün olur. 

Zoom Meeting Setting Nasıl Yapılır? 

Zoom metting setting nasıl yapılır diye soracak olursanız da zoom meeting setting için ayarlar genel olarak birkaç maddeden oluşur. İlk olarak güvenlik ayarları üzerinden toplantı için güvenlik seçeneği tercih edilir. Ardından temel toplantı içi ayarlarından katılımcıların tekrar toplantıya giriş yapmalarına izin verme ayarları yapılır. Alt yazı oluşturmak için de bir etkinleştirme yapılması gerekli olacaktır. Bu da gelişmiş ayarlar seçeneği üzerinden yapılır. Bu ayar ihtiyaca göre yapılacak olan bir ayardır. Eğer ki böyle bir şeye ihtiyaç yoksa devre dışı da bırakılabilir. Ek toplantı ayarlarıyla da ayrıcalıklı işlemler yapılabilir.